To receive a proposal, please send your request to info@aventics-sensors.in and specify the required positions and company details.
Receivers Aventics art. R412010834
SKU: R412010834
Category: Compressed air preparation
Specifications
| Version | Reservoir |
| Mounting orientation | vertical |
| Working pressure min./max. | 1,5 ... 16 bar |
| Ambient temperature min./max. | -10 ... 50 °C |
| Medium temperature min./max. | -10 ... 50 °C |
| Medium | Compressed air |
| Material |
|---|
| Reservoir | Polycarbonate |
| Seal | Acrylonitrile butadiene rubber |
