To receive a proposal, please send your request to info@aventics-sensors.in and specify the required positions and company details.
Sensors Aventics art. 3224010000
SKU: 3224010000
Categories: Actuators and Grippers, Pneumatic Cylinders
Specifications
| Ambient temperature min./max. | 5 ... 60 °C |
| Protection class | IP67 |
| Power consumption | <15 mA |
| Min./max. DC operating voltage | 10 ... 30 V DC |
| Switching time on | 1 ms |
| Switching time off | 1 ms |
| Display | LED |
| Shock resistance | 50 g / 11 ms |
| Cable length L | 1 m |
| Cable color | Black |
| Material |
|---|
| Housing | Polyamide |
| Cable sheath | Polyvinyl chloride |
