To receive a proposal, please send your request to info@aventics-sensors.in and specify the required positions and company details.
Circular connectors Aventics art. R412023861
SKU: R412023861
Category: Valves and valve systems
Specifications
| Ambient temperature min./max. | -25 ... 80 °C |
| Operationalvoltage | 30 V AC/DC |
| Protection class | IP68 |
| Wire cross-section | 0,25 mm² |
| Mounting screw tightening torque | 0,6 Nm |
| Weight | See table |
| Material |
|---|
| Housing | Polyurethane |
| Cable sheath | Polyurethane |
